F.C Maite Perroni World Rumania-Oficial | MPW-RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

F.C Maite Perroni World Rumania-Oficial | MPW-RO

Bienvenido en forum&fan club oficial MPW-Ro de la artista mexicana Maite Perroni.Aquí podrás encontrar las últimas noticias acerca de Maite.Eres Perronita/o?.Entra aquí! Un foro acerca de la corazón de Maite Aquí es tu lugar!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 For my sweet people.

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Renesmée
VicePresidenta
VicePresidenta
Renesmée


Numarul mesajelor : 10590
Data de inscriere : 25/08/2009
Varsta : 30

For my sweet people. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: For my sweet people.   For my sweet people. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 20, 2010 1:01 am

Stiu ca am intarziat 1 saptamana si 1 zi cu postul, si-mi cer iertare.
Am sa pun imediat:*
Sus In jos
Renesmée
VicePresidenta
VicePresidenta
Renesmée


Numarul mesajelor : 10590
Data de inscriere : 25/08/2009
Varsta : 30

For my sweet people. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: For my sweet people.   For my sweet people. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 20, 2010 1:02 am

Twitter.le mele celebre!


Ajaja, plictiseala mare =). Asa ca mi-am recitit unele vechi twitter-uri de-ale mele scrise in diverse momente ale vietii mele reprezentand acele stari. Am sa le pun si aici, poate cine stie...o sa-mi fie de ajutor la vreun fic ori ptr. vreun sfat ptr. cineva!:]
Siempre tube todo lo que quise. Pero en aquellos momentos de mi vida, aprendi que aunq deaseas algo no significa que la vas a tener![Mereu am avut ceea ce mi-am dorit. Dar in 'acele' momente ale vietii mele am invatat ca, desi iti doresti ceva nu inseamna ca-l vei avea]
I told myself y won't miss you...but i remembered ...what it feels like beside you![Mi-am spus ca n-o sa-ti duc lipsa, dar mi-am amintit cum e sa fii in spatele tau->18.09.2010]
Y si me voy, se que no te importa. Cuanto te ame!Cuanto te ame![Si daca plec stiu ca nu-ti pasa. Cat te-am iubit!Cat te-am iubit!->17.09.2010]
I can do much better than me, after all the lies that I made you believe.[Pot sa fiu mai buna, dupa toate minciunile pe care te-am facut sa le crezi->16.09.2010]
My heart it's so blind!=([Inima mea este asa oarba->15.09.2010]
hay momentos en la vida, cunado todos nos cayemos...cuando necesitamos a alguien, pero estamos muy solos...cuando nos vemos tan feos..:(mal![Sunt momente in viata cand noi cadem, cand avem nevoie de cineva, dar totusi suntem foarte singuri, cand ne vedem asa urati.Rau->15.09.2010]
Cuando yo digo "si", el dice "no". Cuando el porfin dice"si", yo digo"te voy a olvidar"![Cand eu spun 'da' el spune 'nu'. Cand el in sfarsit zice 'da' eu zic 'Te voi uita'->14.09.2010]
no te puedo tener, no te puedo perder, no puedo amar asi....No importa cuanto me extranos, cuanto me deseas....mi corazon ya no quiere![Nu pot sa te am, nu te pot pierde, nu pot sa iubesc asa...Nu conteaza cat imi lipsesti, cand ma doresti, inima nu te mai vrea!->7.09.2010]
No hay persona mas inapropiada de aquel que te enamoras.[Nu exista persoana mai nepotrivita decand cea de care te indragostesti->7.09.2010]
Mis enemigos son mis mejores amigos![Dusmanii mei sunt cei mai buni prieteni!->4.09.2010]
Don't say it's too late...to make it right![Nu spune ca este prea tarziu sa faci totul corect->4.09.2010]
Todos nos equivocamos. Hasta las personas que queremos. Que, esto significa que no los volvamos a quierer?[Cu totii gresim. Chiar si persoanele pe care le iubim.Ce, asta inseamna sa nu-i mai iubim?->3.09.2010]
and for the first time of my life I know it's real :heart::[Si pentru prima oara stiu ca este real->3.09.2010]
Every place where I go...it reminds at you.[In oricare loc m-as duce...imi aminteste de tine->29.08.2010]
Realize on what I lost ?[Realizez ce am pierdut?->25.06.2010]
How can you lie? You never be mine...:-<[Cum poti minti?Nu vei fi al meu...->23.06.2010]
my life it`s like a climb.cry[Viata mea este ca un urcus->10.03.2010]
i will miss my boulevard of broken dreams:([O sa-mi lipseasca bulevardul viselor neimplinite->19.02.2010]
Sus In jos
PerronitaMorena
Presidenta
Presidenta



Numarul mesajelor : 17305
Data de inscriere : 19/04/2009
Varsta : 31
Localizare : En El Mundo De Los Suenos

For my sweet people. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: For my sweet people.   For my sweet people. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 20, 2010 2:03 am

ce pot sa spun...
toate citatele sunt superbe,sunt divine... :heart::
si cred ca ai persoane care te urmaresc :big  grin::
Sus In jos
https://maiteworld.forumgratuit.ro
Renesmée
VicePresidenta
VicePresidenta
Renesmée


Numarul mesajelor : 10590
Data de inscriere : 25/08/2009
Varsta : 30

For my sweet people. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: For my sweet people.   For my sweet people. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 20, 2010 2:46 pm

Da 24=))
Am avut 28 da' s-au saturat de mine=))
Sus In jos
Renesmée
VicePresidenta
VicePresidenta
Renesmée


Numarul mesajelor : 10590
Data de inscriere : 25/08/2009
Varsta : 30

For my sweet people. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: For my sweet people.   For my sweet people. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 28, 2010 2:39 am

Break of fics


Probabil am innebunit daca am pus aceste cuvinte pentru titlul unui post de pe blog. Acum ca am terminat si "Orice trandafir are spini..." sincer va zic, sunt cam seaca de idei si as prefera sa iau o mica-mare pauza(depinde de imprejurari). Am in plan sa fac aceasta pauza cel putin pana in apropierea Craciunului timp in care vreau sa studiez mai multe fic-uri, sa citesc carti, sa ma documentez foarte mult inainte de a scrie o alta creatie. De un an de zile intru din fic in fic si sincer mintea mea este cam obosita, inspiratia are nevoie de un concediu. Dar, la anul(cu siguranta la anul voi mai posta vreun fiction pe blog sau pe alte retele de socializare) sper ca voi reusi sa ma intorc cu o poveste speciala, diferita, care sa va surprinda intr-un mod placut si oarecum sa castige macar un sfert din inima criticilor.
Povestea "Orice trandafir are un spin" am avut-o de mult in gand, in special sfarsitul. Oarecum mi-a dat ideea de a o scrie atunci cand am compus acele mici citate despre iubir neimpartasita sau iubiri pierdute. A avut un sfarsit trist, stiu...insa sper ca a lasat un mesaj foarte puternic care sa fi fost oarecum inteles de cei care au binevoit sa o citeasca. Eu, oarecum, ca cititoare si criticul #1 al povestii am perceput-o ca pe un basm al zilelor noastre. In acel basm printesa Yanna si printul Clayton se iubeau tare, insa printul Clayton trebuie sa se lupte cu balaurul cel fioros cu zeci de capete(drogul) pentru a-si pastra printesa langa el. Deasemenea printul Nate astepta ocazia perfecta pentru a o cuceri pe Yanna. Daca basmul ar fi fost unul cu printese si printi din Evul Mediu as fi scris mandra un final fericit, stiind ca asta ar putea fi realitatea vremurilor acelea. Insa, vorbind de secolul XX| am optat, impotriva vointei mele clare, pentru un sfarsit trist si oarecum mai tragic.
Sper ca urmatorul meu fic sa aibe un sfarsit fericit(nu pot sa zic clar, depinde de ce idee voi avea atunci). Deocamandata, cum bine am scris si mai sus, voi lua o pauza in care ma voi ocupa de scoala, imi voi odihni putin mintea si voi cauta in timpul liber exemple de fic-uri dupa care voi citi alte carti pentru a ma documenta.
Cu un alt fic, ne vedem in 2011 cel mai probabil insa eu sper sa ma apuc sa-l scriu inca de la sfarsitul lui noiembrie\inceputul lui decembrie, insa depinde de tot.
O sa-mi lipseasca diminetile in care ma trezeam de la sapte hotarata sa scriu pe afurisitul fic, ori cand stateam pana tarziu pentru a-mi termina ideea. O sa-mi lipseasca si sa caut melodia perfecta care sa ma inspire, personajele si sa fac un banner reusit ca logo al povestii. Asta e...insa sper ca se va merita asteptarea si toate informatiile. Va multumesc pentru intelegere!
Sus In jos
Continut sponsorizat





For my sweet people. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: For my sweet people.   For my sweet people. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
For my sweet people.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
F.C Maite Perroni World Rumania-Oficial | MPW-RO :: Nuestro Diario-
Mergi direct la: